Producenci

Kapci Coatings – farby samochodowe

Firma Kapci Coatings została założona w 1985 roku w Kantara. W 2002 roku firma zmieniła swoją nazwę z ” Kantara Paints and Chemical Industries” na ”Kapci Coatings” i rozpoczęła produkcję w nowej siedzibie znajdującej się w Port Said w Egipcie. Firma jest jednym z największych producentów produktów należących do sektora Car Refinish. Kapci Coatings oferuje szeroki zakres wysokiej jakości produktów w połączeniu z niezawodnym serwisem oraz szkoleniami klientów w nowoczesnym centrum szkoleniowym.

Wykwalifikowana kadra pracownicza przy wsparciu działu technicznego i laboratoryjnego zapewnia najwyższą jakość produktów. Sprawnie działające poszczególne sektory firmy są zawsze do dyspozycji klienta.

Fabryka zatrudnia 1500 osób natomiast całkowita powierzchnia firmy wynosi 170 000cm2. Produkty marki Kapci Coatings są eksportowane do ponad 45 krajów na całym świecie. Eksport powoduje, że firma opracowuje produkty przestrzegając międzynarodowych standardów, o czym świadczą posiadane przez Kapci Coatings certyfikaty. Kapci posiada certyfikat jakości ISO 9001-2000, normę zarządzania środowiskowego ISO 14001-1996 oraz system zarządzania bezpieczeństwem pracy ISO 18001.

 

System mieszlniczy

System mieszalniczy charakteryzuje bardzo wysoka jakość powłoki, wysoki połysk oraz duża siła krycia. Zaletą tego systemu stanowi łatwość obsługi systemu doboru koloru oraz stabilność zapigmentowania. System zawdzięcza swą popularność prostocie aplikacji oraz małemu zużycia materiałów. W skład systemu wchodzi maszyna mieszalnicza (mieszalnik), która skutecznie zapobiega wysychaniu lakierów oraz osadzaniu się części stałych pigmentów na dnie.

Oprogramowanie

Nieodłączną część każdego z systemów doboru koloru Kapci Coatings stanowi program recepturowy, który jest połączony z Colormapą. Receptury pojawiające się w programie posiadają wyszczególnione pigmenty wraz z barwami. Użytkownik oprogramowanie posiada możliwość wpisywania własnych receptur oraz ich przesłania. Istnieje również możliwość stworzenia własnej bazy kolorystycznej.

W programie występuje również kolor info czyli obrazowy opis charakteryzujący pigmenty. Program recepturowy współdziała z wagą ( dostępna w systemie ), dzięki temu przeliczenie wybranej przez nas receptury na żądaną ilość ilość lakieru jest niezwykle proste. Nawet gdy zdarzy nam się przez nieuwagę przelać któryś ze składników – nic nie szkodzi – program recepturowy przeliczy i skoryguje ilość pozostałych składników.

Colorbox

Colorbox jest jednym z podstawowych narzędzi kolorystycznych Kapci Coatings, który pomaga przyporządkować odpowiedni kolor. Colorbox jest zbiorem kolorów różnych marek samochodowych w formie alfabetycznie poukładanych numerów odnoszących się do pomalowanych fiszek. Każdy zestaw zawiera kolorowe fiszki, które dają kompletny widok na wszystkie seryjne kolory producentów samochodowych (OEM). W Colorboxie znajduje się około 15.000 kolorów producentów samochodowych.

Colormapa

Kapci Coatings posiada również Colormapę, w której jest umieszczone około 4.000 kolorów producentów samochodowych (metaliki, perły). W sytuacji nie posiadania danego kodu producenta system ten umożliwia odnalezienie koloru lub jego warianty. Kolory w tym narzędziu ułożone są chromatycznie. Kod koloru znajdującego się w Colormapie składa się z numeru strony, szeregu liter oraz numeru kolumny.

Koło chromatyczne

Koło chromatyczne Kapci Coatings zawiera wszystkie pigmenty, które oferuje Kapci dla systemu wykończeniowego. Każdy kolor jest natryśnięty z oryginalnych materiałów, zawsze jako czysty kolor oraz z mieszanką białego albo srebrnego koloru. Kolory perłowe są pokazane na czarnym i białym tle w celu uwidocznienia efektu. Każdy pigment Kapci jest chromatycznie ustawiony w okręgu kolorów. Koło chromatyczne Kapci jest doskonałym narzędziem kolorystycznym.

Systemy firmy Kapci

Lakiery bezbarwne
Podkłady
Rozcieńczalniki